Küsi täpsemalt: valdo@trepijooks.ee või helista +372 5039531

Pakri trepijooks

PAKRI TULETORNI TREPIJOOKS 2017

 

Asukoht: Pakri tuletorn asub Paldsiki linnast läbiva tee lõpus, Pakri poolsaare tipus oleva panga veerel.

Tuletorni geograafilised koordinaadid on 59° 23′ 15″ N, 24° 2′ 16″ E.

Taust: Pakri tuletorn on Eesti kõrgeim tuletorn ja ehitati 1889. aastal. Rõdu ja laternaruumiga punase paekivitorni kõrgus jalamist on 52 meetrit ja tule kõrgus merepinnast on 73 meetrit. Kui tulla, siis koos perega - uudistamist peaks jaguma kõigile!

Ajakava:
11.30 (alates) on kohapeal avatud registreerimine. Stardiraha on 5.-eurot ning selle saab tasuda kohapeal sularahas.

12.00-14.00 Torn on avatud trepijooksudeks. Vastavalt osalejate hulgale starditakse jooskvas järjekorras (vajadusel kuni kuuestes gruppides). Pärast kuuenda osaleja lõpetamist tulevad kõik kuus korraga tuletornist alla ning vabastavad trepid uutele osalejatele.

Ajavõtt toimub käsitsi.

Tuletornil on keerdtrepid korraliku puust käsipuuga, trepid pöörduvad vasakule.

Auhinnad: Välja selgitatakse kiireim naine ja mees, arvestus toimub absoluutklassis. Meeste ja naiste 3 kiiremat autasuatstaakse medalite ning meenetega. Kõik osavõtjad osalevad auhinnaloosis. Trepijooksust osavõtjad vastutavad oma treenituse ning tervisliku seisukorra eest ise.

Pakri tuletorni trepijooksu puhul on tegu elamusspordiga, kuna torni tippu jõudes avaneb sealt imeilus miljoni dollari vaade. Pakri tuletorn on üks vähestest (kui mitte ainus) tuletorn, mida on võimalik tavainimesel huvi korral külastada. Uuri täpsemalt torni ja selle asuoha kohta siit.


STARDIRAHA 5  saab tasuda kohapeal sularahas

 

TAGASI AVALEHELE

 
patkuli        patkuli2 

 

TAGASI AVALEHELE